
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Polar |
| Type | Hall Effect |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Max Output Current | 1 µA |
| Max Supply Current | 3 µA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 2 mT Trip, 1.2 mT Release |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23395
Ext.Price$0.23395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23395 | $0.23395 |
| 10 | $0.20766 | $2.07660 |
| 50 | $0.18432 | $9.21600 |
| 100 | $0.15940 | $15.94000 |
| 500 | $0.13784 | $68.92000 |
| 1000 | $0.12721 | $127.21000 |
| 3000 | $0.11740 | $352.20000 |
